“Laiki ir mainījušies, ir sasniegts liels progress zinātnē, tāpat kā mūsu darbā. Mūsu principi ir tikai apstiprinājušies un līdz ar tiem arī pārliecība, ka cilvēce var cerēt uz risinājumu savām problēmām, starp kurām vissteidzamākās ir miera un vienotības neesamība, tikai pievēršot savu uzmanību bērna “atklāšanai” un cilvēka personības lielo potenciālu attīstībai tās veidošanās gaitā.”

/Marija Montesori, "Discovery of the Child"

Lai arī Marija Montesori šo ir teikusi tālajā 1948.gadā, atziņa, ka viena no steidzamāk risināmajām cilvēces problēmām ir miera un vienotības neesamība, ir aktuāla arī šodien.

Mēs esam tie, kuri caur mūsu attieksmi pret bērniem, var palīdzēt šai cerībai uz risinājumu kļūt par īstenību. Bērni ir un būs nākotnes cilvēki, kuri veidos pasauli un mijiedarbosies uz vērtībām, kuras būs ieveidojušās viņu personību pamatā.

Šobrīd jo īpaši miers un vienotība ir tās vērtības, pēc kurām cilvēce ir izslāpusi. Godinot Mariju Montesori, kā vienu no spilgtākajiem sava laika miera vēstnešiem, viņas dzimšanas dienā, aicinām visiem kopīgi izlocīt miera dūjas.

Lai šis process mums dod impulsu sirsnīgām sarunām par mieru un rezultāts kalpo mūsu vidēs par atgādinājumu tam katru dienu.

31.augustā – Marijas Montesori dzimšanas dienā

Kopā ar bērniem katrs savā vidē izlocīsim miera dūjas Iemūžināsim šo procesu un dalīsimies viens ar otru – lai miers un prieks par to vairojas.

Daloties aicinām izmantot mirkļbirkas:
#montesori #izglitibamieram

Priecāsimies par iesūtītajiem foto: info@montesori.lv
un izveidosim kopīgu foto kolāžu.

Izglītība mieram